Limapauna põletik 15.06.23 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!
Kirjutasin Teile ka enne kirja seoses oma põlve murega. Kui põlv läks soolatüügast ravides väga tundlikuks ja kolm nädalat hiljem perearsti külastades, arvas ta, et vaatab kas seal on vedelikku ja võttis nõelaga kollas vedelikku natukene. Peale seda läks koht väga valusaks ja paiste. Nüüd olen kolm nädalat kannatanud paistes ja valulikku põlve.
Käisin täna uktrahelis põlvega ja vastus on sellinne:
PAremal prepatellaarses bursas vedliekku ning sünoovi paksenemist - bursiidi leid. Liigesesisesi vedliekuliiga ei leia. Suuremad kõõlused intaktsed.
Mis tähendab sünoovi paksenemine ja kas sellest saab ka terveks? Kas selle põhjustas perearsti nõelaga torkimine? Põhjustas selle soolatüügas? Vedelik mida perearst välja võttis oli ilusat kollast värvi. Kas liigne limapauna vedelik on kollane?
Ultraheli arst ütles, et põletiku ravi tuleks teha. Milline on palun see põletiku ravi? Kuidas end ravida, et ma saaksin palun ära selle turse ja valu? Põlvel on ikka korralik muna. Käies miskit nagu liiguks põlves ja valu või tuimus tuleb põlvest kuni puusani. Ortopeedile kahjuks järjekorrad väga pikad.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Vastasin Teie esimesele kirjale. Ilmselt juhuslik kokkusattumus, tekkinud on limapauna ja pindmiste kudede põletik. Perearsti poolt vereproovid, põletikumarker, Lyme tõve testid, RF, CCP. Ilmselt on vajalik põletikuravi, antibiootikumiga.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi