Mao uuringute vastused 25.05.23 / Perearst

Külastaja küsib:

Palun selgitage mulle lihtsas eesti keeles selline mao uuringute vastus. Perearst küll midagi ütles, kuid ma ei sa senini aru, mis mul viga on? Jäin aprilli algul järsku haigeks, palavik üle 38, hääl ära, kurk kuivas, köha. Selle kurgu probleemiga saatis tohter mind maouuringutele, arvates, et mao lukusti ei tööta. Siiani on mul häälega ja kuiva kurguga mure. Uurigute vastus on selline..
Söögitoru seinad elastsed, limaskest normis, valendik vaba. Z-liinon selgelt väljendunud, näritud servaga. Voltidel punetust ning ühel voldil pikisuunaliselt erosioon. Kardia jääb suletuks. Mao korpuse limaskest normis, voldilisus korrapärane, seinad elastsed. Antrumis voltide turset, punetust laiguti. Püülorus, bulbus ja alanev duadeenum visuaalselt iseärasusteta. Võetud 2 biopsiat antrumist.
Nendele biopsiate proovidega oli kõik korras, sellest sain ma aru. Kas teie oskate mulle öelda, kas mul mao lukusti ei tööta, mida tohter püüab mulle selgitada ja pereõde vastas, et on kõik korras? Ma ei tea siiani, mis mul viga on? Perearst ütles, et võta neid maorohtusid edasi, kuigi mul pole ühtegi maorohtu kunagi olnudki, seda ma talle ütlesin. Aitäh, te olete mulle varemgi nõu andnud.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Püüame arutada. Paistab, et siin on mitu probleemi- palavikuga ülemiste hingamisteede ja bronhide põletik. Sellest jäid nn jääknähud. Maouuringus on nähtud kerget söögitoru erosiooni, otseselt aga reflukshaigust mitte. Soovitan teha 10 p ravi nn maokaitsega, saab käsimüügist- omeprazol, esomeprazol, 30 min enne sööki 2 x p. Hinnata mõju köhale. Kui see puudub, siis edasised uuringud, spirograafia jm.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi