Gastroskoopia uuringu vastus 18.01.23 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere

Palun Teie arvamust gastroskoopia tulemuste osas:

Kõigepealt biopsia tulemus:

Uuringuks kaks bioptaati kaksteistsõrmiksoole sibulast. Histoloogiliselt fragmenteeritud hattudega Brunneri näärmetega duodeenumi limaskest, mille pinnal väljendunud foveolaarne metaplaasia (AB-PAS erivärving). Prooprias korpuse tüüpi näärmetega mao heterotoopiat. Põletikulise infiltaadi osas kude raskesti hinnatav, üksikutes fookustes ei välista mõningast kroonilise põletiku infiltraadi rohkenemist. Pahaloomulisust ei ole.

ja gastroskoopia tulemus:

Premedikatsioon 2% lidokaingeeliga. Söögitoru kitsused ja limaskest on normis. Schazki
ring ning inversioonis vaadates hernia ja kardia ei sulgu täielikult. Z-joonel lesioonideta.
Mao korpuses elastsed pikiparalleelsed voldid. Antrumi limaskst normis. Pülooruseava
normis. Bulbuses tagaseina poolsel 6 cm pikkuselt "mummuline" ala, mis sinise valgusega
adenomatoosse pinnamustriga (sealt 2 koetükki). Postbulbaarne ala on normis. Peristaltika
korrapäraselt kõiki maoseinu haarav.

Muret teeb just see "mummuline" ala blulbuses. Kas see tähendab, et peaks gastroskoopiat iga aasta kordama?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Kuidas ka püüan, ei saa ma anda sisulist vastust diagnoosi ja ravi osas. Arvama ei hakka. Võimalikke põhjuseid on väga palju, nende loetlemine ei vii edasi. Soovitan tungivalt head koostööd oma perearstiga. Tema võib korraldada vajadusel ka näiteks kitsama eriala spetsialisti konsultatsiooni.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi