Trombotsüüdid 13.12.22 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere.

Vereanalüüsi tulemusena oli mul trobotsüütide arv piiripealne(373). Kunagi varem pole analüüsist välja toodud, et trombotsüütide näitaja on piiripealne.
Mul on küsimus, mis põhjusel trombotsüütide arv suureneb, kas see on kuidagi seotud ka veenilaienditega või trombiohuga.
Kas saan ise selleks midagi teha, et trombotsüütide arv oleks normis.

Ette tänades.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Kui räägime samast arvust, siis see on normaalne trombotsüütide arv. Kui on mure, siis pidage nõu analüüsi määranud meedikuga. Temalt saate täpsemad vastused lähtuvalt just Teie individuaalsusest.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi