Kätel nahk külmaga pidevalt katki, lõhed ning haavad nahas 05.12.22 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!

Viimasel ajal tekivad mul iga päev külmaga (alla +5 kraadi C) õue minnes käte nahale suured haavad ning lõhed, mis suhteliselt kergesti veritsema hakkavad. Kannan küll talvekindaid, aga siiski käed külmetavad.
Lisan veel juurde, et pesen suhteliselt tihti Mayeri vedelseebiga käsi. Kas peaks kätepesu sagedust vähendama?
Kas on mingid tugevamad kreemid selliste probleemide vastu?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Soovitan pöörduda perearsti vastuvõtule ja kõike lähemalt uurida. On mitu eriravi vajavat haigust, mis avalduvad sarnaste vaevustega.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi