Ebaregulaarne südametöö 09.09.22 / Perearst

Külastaja küsib:

Peale kerget füüsilist koormust (trepist kõnd, kõnd õues) näitab vererõhuaparaat kõrgemat vereõhku mis on ilmselt normaalne (160-170) kuid aparaat näitab ka ebaregulaarset südamerütmi (viskab selle märgi ette). Mõõtmise ajal süda peksab ja lõõb ka tugevamini.
Kas see on normaalne et ta seda näitab või peaksin kuhugi pöörduma. See märk tuleb absoluutselt igal korral kui olen mõõtnus kohe peale väikest füüsilist koormust. Kui keha rahuneb siis enam seda märki ei ole ja vererõhk läheb alla 105-110/45-55.
Mida edasi?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Soovitan perearsti vastuvõttu. Tehakse korralik läbivaatus, täpsustatakse kõike ja koostatakse plaan edasiseks käsitluseks.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi