Suurest varbast leviv valu 20.07.22 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!
Valutavast suurest varvast levib valu teistesse varvastesse ja ka pahkluusse. Pahkluuus on selline tunne nagu oleks välja väänatud, kuid seda ei ole juhtunud. Varvas ei ole punane ega paistes.
Hiljuti lõikasin samal varbal küünt. Kas võib olla, et lõikasin halvasti ja tekkimas on põletik?
Tänan!

Arst vastas:

Vanda Kristjan

dr Vanda Kristjan

Perearst

Tere!

Esitatud kirjelduse järgi on raske midagi arvata. Küünevalli põletiku korral paks olema pehme koe turse ja punetus küüne juures, mis in iseloomulik põletikule. Labajalga ja hüppeliigest oleks vaja hinnata kui vaevus ei ole taandunud.

Head soovides,
Vanda Kristjan