Pikaaegne iiveldus 22.06.22 / Perearst

Külastaja küsib:

Iiveldus on kestnud üle kuu, olen võtnud zerukali, aga see ei ole aidanud.Uuringutel pole midagi halba leitud,aga iiveldus ära ei kao.Uuringuid on läbi viinud sisehaiguste arst ja perearst.On tehtud ka kõhuõõne uuring,vereproov ka puukide suhtes.Kõrge vererohu tõttu võtan rohtu.Mida teha , et iiveldus kaoks.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Põhjuseid on palju. Alati ei selgu põhjus kohe. Mõnikord on tegemist talitlushäirega või ravimite kõrvaltoimega, haigust polegi. Kestev iiveldus on oluline sümptom, mida on vaja uurida ja jõuda põhjuseni. Mõtleksin ka peaaju uuringutele, hoolas neuroloogiline läbivaatus, puugihaiguste analüüsid, vajadusel edasine diagnostika.
Hea koostöö oma perearstiga !

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi