Täismahus ehhokardiograafia tulemus 13.04.22 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere,
Sümptomid:
Kõrge vererõhk, südame puperdamine, väsimus/kurnatus, õhupuudus, äkk-valud rinnas.
Käisin EKG monitooring 24 tundi uuringul, arst tõlgendas mulle tulemusena, et mul on südamerütmihäired(vahelöögid vms), peale seda saadeti mind ehhokardiograafiasse.

Käisin nüüd ehhokardiograafia uuringutel ning sain vastuseks:
Kodade vahesein: kahtlus FOAle
Mida tähendab FOA?

Tänan vastamast!

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
FOA - foramen ovale apertum, ehk võimalik kodade vaheseina defekt. Koostöö oma perearstiga, esimeseks sammuks Teie hoolas läbivaatus, väga hoolikas südame kuulatlus 5 punktist, vaevuste , hingelduse kaardistamine, kopsude seisund. Selle alusel saab teha perearst sisulise e konsultatsiooni kardioloogiga. Vastus paari päevaga ja soovitused edasiseks.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi