Higistamine=punnid/laigud 30.03.22 / Perearst

Külastaja küsib:

Elukaaslasel tekivad pärast pesemas käimist ja higistamisel sellised punased laigud ja väiksed punnid, mis kaovad kui nahk kuivab, veidi sügelevad.
Kehale tekivad ka suured punased laigud (kõhule ja seljale)

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Kirjelduse alusel on tegemist urtikaaria või kontaktdermatiidiga. Seda võivad vallandada pesuained, kuid ka vesi ja hõõrumine. Tuleb katsetada ja leida tasakaal vaevuste tekke ja normaalse enesetunde vahel. Leevendab suukaudne allergiaravim, neid on mitmeid toimeainetega bilastiin, ebastiin jt. Võib nõu pidada ka nahaarsti ja allergoloogiga.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi