Kerge aneemia 09.12.21 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere

3-4 aastat olen tundnud kerget nõrkust ja väsimust, umbes 2 aastat tagasi pöördusin murega ka perearstile, leiti kerge aneemia. Mõned korrad käisin veel verd andmas ning sai antud ka peitvere roojaproov, mis oli korras. Kuna raud oli natukene madal, siis hakkasin seda võtma ja nii see jäi. Nüüd umbes 2 kuud tagasi jäin haigeks ja sellega seoses avastati jälle kerge aneemia. Raud, foolhape ja B12 on normis, madalad on punaverelibled ja hemoglobiin. Hb - 117, Hct - 34.3, RBC - 3.78. Perearst saatis günekoloogi juurde, seal kõik ok, menstruatsioon verevaene. Küsin nõu, kas oleks mingid testid või analüüsid, mis võiksid olla vajalikud? Perearst tundub nõutu, arvab et kuskil võiks olla peidetud veritsus. Peaaegu 2 kuu jooksul olen verd käinud andmas 3 korda, järgmine nädal pean minema uuesti andma. Hetkel tundub, et käingi iga paari nädala tagant verd andmas ja sellega uuringud piirduvad.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
See hemoglobiini tase on naise kohta üsna hea. Pigem on väsimus tingitud stressist, teadmatusest ja ärevusest. Nende muredega tuleb teha sisulist tööd !
Hea koostöö oma meedikutega.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi