Kõripõletik? 10.09.21 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!
Viimasel ajal on maskikandmisega hakanud kaasnema murettekitavad kõrval nähud. Umbes juba paari tunni maskikandmise järel hakkab kõris, eriti allpool, bronhide juures põletav tunne, lisaks hakkab hääl justkui murduma, tundub, et häälepaelad oleksid justkui kuivad või väsinud. Lugesin siit kliinik.ee-st, et sarnased sümptomid on larüngiidil. Kas mask võib põhjustada põletikku kõris?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Kui vaevused tekivad ainult maskikandmise ajal, siis on vaevus ilmselt sellest.
Õige on uurida Teie kõri ja häälepaelu kas perearsti või kõrva-kõri-kurguarsti poolt. Välistada tuleb ka maohappe tagasivoolutõbi.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi