Peavalu vererõhust 09.09.21 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere
Olen 24aastane naine. Mul esineb mitut tüüpi peavalusid. Viimasel ajal on mul aga sagenenud sellist tüüpi peavalu, mis algab ärgates, on kuklas, terav ja pulseeriv. Vererõhk on mul kusagil 105/135 kogu aeg. Kas see on kõrge ja peavalu võib olla vererõhust? Lisaks peavalule olen siis näost punane, süda klopib ja vahel on hommikuti natuke padi verine, ninast tulnud. Seda tüüpi peavalu esineb eriti siis, kui on olnud rohkem stressi. Ka pulss on mul 100-120 rahuolekus.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Peavalu on väga harva põhjustatud kõrgest vererõhust. Päris tpselt ei saa aru Teie märgitud vererõhust 105/135. Kirjeldus vastab pigem stressist tingitud peavalule. Terviseseisundi täpsustamiseks ja parima käsitluse leidmiseks pöörduge palun perearsti vastuvõtule.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi