Leukoplaakia arenenud keelele 04.08.21 / Perearst

Külastaja küsib:

Tervist

Nimelt diagnoosis mulle nina kurgu-kõrva arst leukoplaakia.

Suus ilmnesid valged laigud või moodustised (põskede sees).
Kuid nüüdseks on tekkinud ka keelele valged moodustised.

Nimelt keelele on tekkinud 3-4 valged laiku, hetkel valu ei ole tundnud ning veritsusi ei ole täheldanud.

Kardan, et tegemist võib olla vähiga?
Tõsine hirm on tekkinud ning see on põhjustanud mulle palju pingeid ning stressi..

Lisan fotod keelest, ehk oleks võimalik saada vastus, kas olukord võib olla väga tõsine?

Arsti juures käies olid ainult valged moodustised põskede sees, igemete juures.
Nüüdseks tekkinud keelele samuti valged laigud.

Palun teid kogu südamest, kas saaksite anda infot.
Kas mul on tõesti vaja väga muret tunda?

Kahtlustan, et tegemist võib olla suu vähiga?

See kõik on tekitanud mulle meeletu stressi…

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Teie kirjeldus ei meenuta mittekuidagi rasket haigust, vähki. Ise mõtlen veidi ka suu limaskesta lamedale lihhenile, healoomuline haigus, mis allub kenasti paiksele ravile.
Saadan ühe lingi Google päringust, kas tundub midagi sarnast olevat: https://www.google.com/search?q=oral+lichen&sxsrf=ALeKk007IeNGM8nq4oCOA6qOzWkGKhNdug:1628492192626&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwjgsKSVrqPyAhULCRAIHQgfCdEQ_AUoAXoECAEQAw&biw=1959&bih=1338

Saan soovitada head koostööd oma arstidega, perearst, nahaarst, kurguarst jt spetsialistid.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi