Lapsel peas punane laik. 05.02.21 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere.
Mu laps sündis 22.12 20 ja peas oli tal punane laik.

See läheb vahel heledamaks ja vahepeal punasemaks.
Oskate mulle öelda millega võib tegu olla?

Kas peaksin Emosse minema kuna perearsti aeg on alles paari nädala pärast.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Vabandan viivituse pärast, miskipärast ei saanud kohe Teie küsimuse kohta teadet.
Selline punane laiguke peas on omane rahvapäraselt " kurenokajäljele", meditsiiniliselt on tegemist hemangioomiga, ehk healoomulisele veresoonte kasvajale. Seda esineb u 5% lastest. Enamus juhtudel peaks see paranema ise u 2. eluaastaks.
Võtke asja rahulikult, korralisel lapse tervisekontrollil küsige vahetult perearstilt täpsemat infot.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi