Paistes lümfisõlmed. 27.10.20 / Perearst

Külastaja küsib:

Umbes kuu aega tagasi tundsin ma paremal pool peas surumistunnet umbes nädala, seejärel hakkas ka sealt poolt valutama kukal ja pea. See valu kestis kuskil nädala, siis hakkas vaikselt kaduma. Kui lõpuks perearstile sain, tuvastas ta, et sealt poolt on ka lümfid kõrva taga ja lõualuu juures paistes. Sain saatekirjad lor-i ja neuroloogi juurde. Lor ütles, et mandlitel mädakorgid ja need oleks vaja eemaldada. Neuroloogi aeg on kauges tulevikus. Kas kogu see jama võibki olla mandlites, või oleks vaja kuskile veel kiiremini pöörduda? Kurk on vahepeal valus olnud, kuid angiini pole olnud. Vereproov põletikku ei näidanud, hemoglobiin oli ainult madala võitu.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
LOR-i arvamus on selline. Kasutan mandlieemaldamise kaalumisel üldtunnustatud soovitusi: viimase 2 aasta jooksul igal aastal 3-4 palavikuga kurguvalu ja mandlipõletiku nähtudega haigestumist, lisaks ASO tiitri tõus, liigese ja südamevaevused. Kui nii võtta, siis on igal 2. kodanikul mandlil täpid ja ravikindlustuse eelarvet ei saa suunata vaid rahva mandlite eemaldamiseks. Jälgiksin lümfisõlmede seisundit, teeksin vajadusel täpsustavaid uuringuid.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi