keele limaskesta paksend- kas mingi haiguse sümptom 23.10.20 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere! Minu keelele on tekkinud tume paksend. Kude on pehme, keele pinnast natuke kõrgem.Valulik ei ole. Hingamist, rääkimist, neelamist ei häiri, on lihtsalt tuntav kui liigne asi keele peal. Olen jälginud kaela ja pea piirkonnas lümfisõlmesid - muutusi ei ole. See kole asi on olnud minu keele peal umbes kuu aega.
Kuidas sellele probleemile abi leida.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Tänan pöördumast, pilt haigusest on väga ilmekas. Pakun diagnoosi hüpoteesiks karvaskeele, ingl k hairy tongue. Nüüd oleks vaja reaalsel arstivastuvõtul kõike lähemalt küsitleda, vaadelda ja uurida. Haigust võib soodustada antibiootikumravi, suitsetamine, mõned toidud. Soovitan paksendit pehme hambaharja ja nt söögisooda 5-10% lahusega õrnalt harjata, seda mitu korda päevas, valu piirini. Apteegi käsimüügiletist leiab ka vabrikus toodetud vahendeid. Googeldasin ja leidsin hea ülevaate sellest haigusest, kopeerige link otsinguaknasse, loodan, et tuleb kasuks.
Head tervist soovides
Madis Veskimägi

https://dermnetnz.org/topics/hairy-tongue/