suu limaskesta põletikud 14.12.07 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 32-aastane naine, 21 aastat põen 1. tüübi diabeeti.
Viimased paar kuud on mul suu limaskestal ja keelel pidevalt väikesed põletikukolded.
Olen taimetoitlane ja lisaks on olnud mõnekuise vahega kaks lõpunikantud rasedust (sünnitasin viimati juunis 2007, imetasin 2 kuud). Kas tegu võib olla mingi aine puudusega organismis?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Tore, et olete võtnud nõuks saada emaks.
Keele limaskesta muutused on üsna sageli kehvveresuste tunnuseks. Soovitan teha üldvereproovi, määrata veres raua, ferritiini ja B12 vitamiini sisalduse. Ehk see annab vastuse. Seniks aga toob leevendust keele peale kantav ravim, Camistad Gel.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi