Lümfisõlm ja valutavad liigesed 25.08.20 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere! Minu probleem on järgmine, mul on tekkinud kaelale tagapoole(kuklale) lümfisõlm, ei ole valus katsudes, vahest tundub väiksem, vahest suurem. Kuid nüüd paar päeva tagasi on tekkinud liigesevalud, eriti käte valu, käed on nõrgad. Käisin täna ka perearstil, kuid kahjuks sealt suurt abi ei saanud, kuna enda arsti asendas keegi teine. Just see ajendaski mind Teie käest abi küsima. Ei võetud isegi vereproovi. Vastuseks sain, et tegemist on tavalise lümfisõlmega ja käed/jalad valutavad sellepärast, et väljas on ilmad jahedamaks läinud. Mina kahjuks sellise vastusega ei jäänud rahule. Kas Teie oskaksite öelda, millega võib tegu olla ja kas ma peaksin siiski kuhugi edasi pöörduma, kui jah, siis kuhu. Sest olen ise enda jaoks juba kõige raskemad haigused välja googeldanud ja stressan sellepärast päris palju.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Visalt püsiv valutu sõlm vajab kindlasti tähelepanu. See võib olla lümfisõlm, nahaalune rasutsüst vm. Kõige kindlam on see kirurgiliselt eemaldada ja saata histoloogiliseks uuringuks. Kui Teie perearst seda protseduuri ei tee, siis annab ta saatekirja vastava kirurgi vastuvõtuks. Liigesvalu võib olla sellega seotud, kuid võib olla tegemist iseseisva haigusega. Noorel naisel tuleb kindlasti välistada põletikuline liigeshaigus, reumatoidartriit. Täisveri, SR, CRV, RF, CCP, igaks juhuks ka mononukleoosi testid ja Borrelia IgM ning IgG oleks esmane analüüside valik. Mis teha, elame tõenduspõhise meditsiinisüsteemiga riigis, haigust saab kinnitada või välistada arstliku läbivaatuse, eristusdiagnoosimise ja vastavate uuringutega.
Head tervist soovides
Madis Veskimägi