Naha punetus 14.08.20 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere! Umbes 1-2 kuud tagasi tekkis jala ülemisele osale punane laik mis on ajaga suurenenud , keskel nagu oleks hammustus jälg siis tumedam osa jasiis heledam . Puuk pole , tehtud analüüs mille vastus oli 13.08.2020 15:00:00 Seerum Borrelia burgdorferi IgG QN 12
13.08.2020 15:00:00 Seerum Borrelia burgdorferi IgM QN <5.5
Mis see olla võiks ja mida peale panna ? Siiani olen pannud tsinkkreemi.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Paistab olevat piirdunud naha ja naha aluskoe põletik. Selle põhjus võib olla lisaks borrelioosipisikule paljus teised haiguatekitajad. Tsinksalv pole aidanud, raviks soovitan sama, mis borrelioosi korral, doxycyclin 100 mg 2 x p, vähemalt 10 p. Perearst vaatab kõik üle ja määrab konkreetse ravi, hindab tulemust.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi