Mandlil kühm 14.07.20 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!
Vasakul mandlil allpool asub selline kühm (lisatud foto).
Millega võib olla tegu?
Mida peaksin tegema?
Suur tänu vastuse eest!

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Tänan usalduse ja hea foto eest. Esimene hinnang- midagi halvaloomulist see kühmuke endast ei kujuta. Pigem on see sidekoestunud mandli krüpt, algpõhjus- krooniline mandlipõletik. Ärevusega on nii, et ärevust põhjustavat olukorda ei tohiks vältida, vaid tuleb juhtida oma ärevust. Nii ka Teie puhul. Palun külastage oma perearsti, kolleeg hindab kõike vahetult, ehk teeb mõne analüüsi, nt. ASO tiiter jt proovid.
Mandlioperatsiooni näidustus on sagedased angiinid, ikka 3-4 x aastas, palavikutõusuga, ja nii mitu aastat järjest. Mandli sidekoestumine on organismi üks kaitsereaktsioon isoleerida probleeme põhjustav kude. Kõike ei pea inimeselt ära lõikama, ka keha ise kohaneb ja leiab lahendused.
Head tervist soovides
Madis Veskimägi