Kurgukaarel valutu moodustis 09.07.20 / Perearst

Külastaja küsib:

Paremale kurgukaarele on tekkinud mingi roosakas punni moodi moodustis umbes 2mm suurune. Nagu oleks vesivill aga samas on see sama värvi nagu kurgukaarel ise, see ei valuta ja ei ole põletikuline. Kurgu mandleid pole eemaldatud, aga pidevalt on kurgumandlitel valged plekid mida ma isegi ei tunne juhuslikul vaatlusel olen avastanud. Hetkel mandleid vaadates pole nagu midagi näha, aga keel välja ajades on näha et mandlid alt valgeid pisikesi täppe täis. Olen soolveega paar päeva nüüd kurku kuristanud, aga näha ei ole et see punn kaduma hakkaks. Mis see olla võiks, olen üritanud uurida internetist aga seal viitab alati kõige hullemal, kardan juba isegi hullemat. Perearstile saan alles 2 nädala pärast. Pilt ei ole väga hea aga ehk midagi on näha.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Vabandan viivituse pärast. Oletan, et vist on juhtunud mingi tehniline probleem, sarnase murega juba pöörduti. Mida arvan. Kirjeldus vastab mandli sekreedi tsüstile ja mandli krüptide sekreedi kogumitele, maakeeles ka mädakorkidele. Võimalik, et tegemist on ka kroonilise mandlipõletiku ühe avaldusega. Saan soovitada 5% sooalalhuga korralikku kuristamist ( võtta 1 klaas vett, selles lahustada 1 teelusikatäis söögisoola). Ehk tsüst rebeneb ja asi laheneb, kangem soolalahus tõmbab ka osmoosi põhimõttel halba sekreeti mandlikrüptidest välja. Kindlasti arsti külastus, ASO tiiter jt testid.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi