Mured tervisega, närvisüsteemist? 07.05.20 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere. On tekkinud 1,5 aasta jooksul mured tervisega mis ei ole kuidagi lahenduseni jõudnud. Pea on väga uimane, haiglane. Peast tehtud MRT ja see oli korras. Lisaks on valu rinnas, paremal pool. Ajaga on edasi liikunud. Vahel esineb iiveldust. Liighigistamisega olen kimpus juba kõvasti üle 10 aasta, aga praegu hullem. Nüüd rinnak ka juba higistab. Lisaks mingid palaviku hood, väikesed 37,5. Vahel valutavad kaelasooned, kaenlaalused. Kopsurõngen tehtud ja korras, üldveri ka. Südames avastati 1,3 aastat tagasi tihedad vahelöögid mis ka olemist kehvemaks teevad. Süda korras miks nii käitub ei tea kardioloog ka. Perearst ütles väga konkreetselt, et olen terve ja kõike seda põhjustab mulle mu närvisüsteem. Ise ütleks, et nii see pole. Suunas vaimse tervise õe visiidile, et see suunaks edasi psühhiaatrile. Õde ütles peale kohtumist, et tema mul mingeid vaimseid probleeme ei näe ja arvab, et olen korras. Perearst kirjutas antitepresssnti. Kas teie kogemustele tuginedes võib tõesti enese teadmata põhjustada nii suured tervise probleemid? Ja need on tõesti enam kui häirivad. Elan rutiinset ja suhteliselt rahulikku elu. Suuri muresid peale tervise millega vaimselt igapäevaselt või nädalaselt tegeleksin pole. Kuidas edasi?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere!
Tahaksin väga teid aidata ja anda mõne hea soovituse või isegi lahenduse, kuid kahjuks ma ei saa seda teha. Probleemistik on väga keerukas ja lihtsaid lahendusi ei ole. See on vaid soovitada oma perearsti korduvat vastuvõtu ning kõiki vaevuste veelkordset arutamist. Täiesti mõistlik on pöörduda ka kitsama erialaarstide 2. arvamuseks. Mitu pead on mitu pead ja nii on võimalik ehk leida lahendus. Jah ebamääraste vaevuste korral määratakse antidepressante ravi, kuid sellel on oma kõrvaltoimed ja probleemide lahendamise asemel võivad need muutuda veelgi keerukamaks. Vabandan kuid muud ma ei saa teha, kui soovitada head koostööd oma arstidega!
Head tervist soovides
Madis Veskimägi