Pulseeriv kohin kõrvus ja peas 08.01.20 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere! Olen 33 a naisterahvas. Mureks pulseeriv kohin kõrvus ja peas, pikemalt aega on olnud ka nohu, kliiniline vereproov on korras. Samuti olen käinud NKK arsti juures, vajalikud uuringud tehtud ja korras. Vererõhk puhkeasendis 116/62, püstisesse asendisse tulles 124/80. Eriti avaldub see pulseeriv kohin nt ringutades, istuvast või lamavast asendist püstisesse tõustes, vahel ka pikali olles külge keerates. Kohin ise kestab lühikest aega ca 4-5 sek.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Vaikses ruumis kuuleb enamus inimesi kohinat või vilet kõrvus. See aga ei häiri ega põhjusta oluliseid vaevusi.
Rõõmustame, et uuringud on korras. Mõistlik on aeg-ajalt oma arste külastada ja lasta vajadusel teha kordusuuringuid. Nii võib leida haiguse või mis parem- saate teada haiguse puudumisest.
Head tervist soovides
Madis Veskimägi