Valud alaselja-puusa-ja alakõhu piirkonnas. 13.12.19 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere, üle ca 3 a tagasi tekkisid alaselja ja puusavalud. Sellised tuimad, närivad. Seostasin seda päris alguses aiatöödega, jalgrattasõiduga. 2 a tagasi raseduse ajal lisanduvate kilodega. Alakõhuvalud on a la sellised tüüpilised menstruatsiooni valude moodi valud on olnud mul aeg ajalt kuu jooksul mitmeid kordi (kui ei ole olnud enam menstr.) juba 10+ aastat. Nüüdseks on need valud igapäevased. Naistearstil käin regulaarselt ja midagi pole avastatud. Nüüdseks esinevad need kolm valu pidevalt nii öösel lamades kui päeval istudes. Kui kõnnin, siis kas ei pane nii tähele, aga on nagu kergem olla. Olen olnud need aastad ka ülekaalus 168cm/82->84->88kg. Viimase aasta jooksul olen proovinud erinevaid asju: füsioterapeudi soovitusel tegin kõhu- ja seljalihaste trenni, üldlihastrenni jõusaalis. Sutsu läks paremaks, aga pigem mõjusid hästi venitusharjutused pärast trenni. Jõutrenn vahetus soojemal jalgrattasõiduga, aga ka selles asendis selg ja puusad hakkavad valutama. Ehk siis kaalu pole ka suutnud vähendada. Samuti massaaž leevendas veidi. Manuaalteraapia 2 seanssi ei toonud muutust. Füsioterapeuti soovitusel tegin ka kahenädalase valuvaigisti kuuri (Arcoxia) aga see muutust ei toonud. Perearst soovitab teha palliga võimlemist, mis ei tundu just väga lootustandev. Olen hakanud täheldama, et esineb vist ka veidi uriinipidamatust. Sooviks külastada mingit eriarsti, aga ei tea millise spetialisti juurest võiks alustada?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Saan soovitada nõupidamist oma perearstiga, abiks võib olla ortopeedi, reumatoloogi ja naistearsti konsultatsioonid.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi