Lapse hingamine 29.10.19 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere
Lapsel oli hiljuti köha,nohu ühel päeval ka palavik . Köha on peaaegu läinud,hommikuti kohati veel on köhinud,vahel köhis nii,et toit tuli välja,nagu läkastas köhides. Nüüd olen tähele pannud,et laps tõmbab tihti õhku kopsudesse sügavalt,ennast väljendada ta ei oska,miks ta nii teeb,kuna ta alles 4,5a.ühe korra ütles,et kehas pole õhku. Miks ta nii teha võib? Kuskilt ei valuta,palavikku pole,nohu pole,kas peaksin muret tundma ja mis uuringuid/analüüse sellises olukorras üldse teha?

Arst vastas:

Kristi Otsmaa

dr Kristi Otsmaa

Perearst

Tere!
Antud olukorras soovitan esmalt last natuke jälgida: kas tal füüsilisel koormusel tekib köha. Kas tal tekib tavapärasest kergemini hingeldus ja/või vilistav hingamine. Kui sellised vaevused on, soovitan edasiseks käsitluseks uuesti pöörduda oma perearsti poole. Kui oma perearst on puhkusel, siis kindlasti asendab teda sel ajal mõni asendusarst.
lugupidamisega
Kristi Otsmaa
perearst

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Perearst

Hingamine "kinni"?

Tere!

Käisin paar päeva tagasi lapsega arstil ja lasin möödaminnes ka ennast kuulata. Kevadel oli bronhiit ja pärast seda polnud käinud enam.
Arst kuulas ja ütles, et hingamine on kinni? ...

Le Vallikivi

Vastas dr Le Vallikivi

Tere
Teid nägemata-kuulamata on keeruline anda hinnanut sellele, mida Teie doktor kinnise hingamise all silmas pidas. Kurgupigistus on küll väga tüüpiline ärevuse sümptom, aga kuulda seda sellisel ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: