Kurguprobleem 01.10.19 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere

Kaebus seisneb selles, et peale alkoholi tarbimist tekib kurgus paremal pool väike muna. See tekib siis kui suus tekitada nagu vaakumi tunne. Milles probleem võib olla?

Lugupidamisega

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Kuidas ma ka püüan, ei saa hästi probleemist aru. Mõlemad vallandavad tegurid ( alkohol ja vaakumitunde tekitamine) on välditavad, seega ei tohiks kurgus, paremal pool ka väikest muna tekkida. Võib-olla on midagi, mis on jäänud kirjeldamata, saan soovitada oma perearsti külastust, kes saab kõike vahetult hinnata ja otsustada edasise.
Head tervist soovides
Madis Veskimägi