Vereanalüüs 12.09.19 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere,

Veebruaris 2019 tegin vereproovi, öeldi et kerge leukopeenia ja tuleb korrata märtsis 2019, näitajad olid natuke paremad ja nüüd septembris 2019 on näitajad samad. Öeldi et tuleb vereproovi korrata jälle 6 kuu pärast. Enda perearstilt ammendavaid vastuseid ei saa. Millest võib olla tingitud leukotsüütide vähesus ja kuidas oleks võimalik neid tõsta? Kas tegemist võib olla ka näiteks areneva verevähiga?

Lisatud foto failis.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Mõistan muret ja lohutan- verevähi sümptome ei ole. Leukotsüütide vähesus on minimaalne ja see on pigem Teie omapära, see võib kasneda ka stressile, põetud viirusinfektsioonile jm.
Teie südamerahuks võib perearst korraldada hematoloogi e konsultatsiooni, kõik andmed ja analüüsid vaatab arvuti kaudu üle hematoloog ja annab oma hinnagu. Teie ei pea kuhugi füüsiliselt minema, vastus saabub u 1 nädalaga ja selle eest tasub haigekassa.

Head tervist soovides
Madis Veskimägi

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Perearst

Vereanalüüs

Tere

Peetunud raseduse katkestuse eelselt tehti mulle vereanallüs, mille kaks näitajat on üle piirnormi. Millega on tegemist ja kas vajan täiendavaid uuringuid?
a2034 - WBC - 11.44 ...

Kristi Otsmaa

Vastas dr Kristi Otsmaa

Tere,
Kirjelduse põhjal selgub, et Teie vereanalüüsis on tõusnud leukotsüütide ehk valgevererakkude hulk ja seda just lümfotsüütide arvel. Kõige sagedamini põhjustab sellist leidu mõni viirusinfektsioon, ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: