Mitu kuud kestnud pidev palavik 17.04.19 / Perearst

Külastaja küsib:

Alates aastavahetusest on olnud pidevalt madal palavik, 36,9 - 37,3. Praeguseks olen ka 2,5 kuud käinud perearsti ja teiste arstide juures (pulmonoloog, günekoloog), andnud vere- ja uriinianalüüse, kopsuröntgen on tehtud. Kõik analüüsid on korras olnud, va. vereanalüüs näitab väikest põletikku. Kopsuröntgen oli korras, samas ainus asi, mis tunda annab, on kurku kraapiv köhatamine, kuigi pidevat köha ei ole. Köhatamise kohta ütles pulmonoloog, et tegemist on kurguärritusega ja soovitas käia infektsiooniarsti juures. Perearst ei ole sinna suunanud. Kas võiks olla infektsioonist põhjustatud palavikuga? Või kuhu soovitate pöörduda, ei jaksa enam elada selle palavikuga. Stressist see ei saa olla, sest viimased aastad on kõik stressirohked olnud.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Paljud arstid ei pea seda numbrit 36,9-37,2 palavikuks. Kui paljud arstid on Teid uurinud ja haigust ei ole leidnud, siis see on ju hästi. Kipun kahtlustama just stressist tulenevat probleemi, eriti, kui ülemäärane stress on saatnud Teid aastaid. Ühel hetkel annab keha märku, et aeg on midagi muuta. Tõsiküll- mida me mõistame stressi all. Mõistlik stress on ju hea. Kindlasti on tehtud kilpnäärme testid. Kindlasti suunab perearst Teid ka infektsiooniarsti vastuvõtule ja kaaluksin verearsti ehk hematoloogi konsultatsiooni. Edasine sõltub nende arstide soovitustest.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi