Nakkushaigus lapsel 26.02.19 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere, lapsel tekkisid esmalt punnid kätele ja põlvedele pühapäeval, esmaspäeval kurtis valulikku kurku, mis aga ei sega niivõrd, et ta siiski sööb ja joob. Täna hommikul (teisipäeval) lapse keelt vaadates võiks arvata et on tegemist nö maasikakeelega. Lööve on osaliselt ka pepu peal. Mõned punnid on villi laadsed, osad punased täpid.
Lasteaiarühmas avastati eelnevalt ühel poisil sarlakid ja teisel diagnoositi eteroviiruse tagajärjel tekkinud punnid. Kas peaksin perearsti juurde suunduma sarlakite kahtlusega, telefonikonsultatsiooni alusel nad seda ei usu vaid palusid jälgida, kuna lapsel pole palavikku? Samuti pole laps põdenud tuulerõugeid.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Sarlakid peaks andma kõrge palaviku, angiini ehk mandlipõletiku, peene punetava lööbe. Teie lapsel ei paista neid sümptome olevat. Aga kõik on võimalik, atüüpiline avaldumine jm. On ka teisi haiguseid või samal ajal mitu erinevat haigust. Arusaadavalt ei saa ma midagi diagnoosida ega ravida- seda saab teha last vahetult nägev ja uuriv arst. Õige on oma perearsti külastus, lapse läbivaatus, vajadusel mõned analüüsid ja ravi. Sarlakite kohta on eesti keeles keana ülevaade Wikipedias: https://et.wikipedia.org/wiki/Sarlakid.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi