Küüneseen 05.12.18 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere,
Töötan kokana ja algselt pagar /kondiitrina.
5 käeküünt sarnased nagu pildil, ääred tumedad(rohekas mustad), küüntel vertikaalsed triibud nagu, küüned tunduvad kuivad ja rabedad,nurgast kihistuvad tihti, küünenahad on kuhugi ära kadunud ja tihti on ka küünevalli nahk paistes, punakas ja valuli(põletikus)
Usun, et tegemist mingi seenega, kuna alguse sai asi aastaid tagasi kui töötasin kondiitri ja pagarina ja lisaks närisin ka kergelt küüsi. Ehk siis kõik nõudmised täidetud küüneseeneks(trauma närimisest, pidev käte pesemine ja pärm ja suhkur jne.
Jalad on korras ja mingit seent seal ei ole.
Arsti juurde häbenen minna(tean, rumal minust), aga eks ma kogun ennast ja pean ikka mingi spetsialisti poole pöörduma.
Aga kas on mingi vahend apteegis olemas mida võiksin proovida ja kuna küünenahku pole siis pole ju ime et seal põletik ja sealt saavad igast tegelased naha alla, kas küünenahad üldse kasvavad tagasi kunagi?

Lugupidamisega,
P.

Arst vastas:

Kristi Otsmaa

dr Kristi Otsmaa

Perearst

Tere!
Seenhaiguse diagnoos on tõenäoline. Antud juhul käsimüügiravimitest abi ei ole. Peate kindlasti pöörduma arsti poole, sest kui seenhaigus on juba kahjustanud nii suures ulatuses küüneplaati, on vajalik suukaudne ravi tablettidega arsti jälgimise all. Kui seenhaiguse diagnoos kinnitub, on see ravitav ja ravi järel kasvavad uued terved küüned. Pöörduda võib nii perearsti kui otse nahaarsti poole. Häbeneda pole siin midagi, sest arstid näevad selliseid asju iga päev.
Lugupidamisega
Kristi Otsmaa
perearst