Kui kiiresti peaks toimima mebendazole-grindeks? 31.10.18 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!
Nimelt avastasin oma 9 kuusel lapsel naaskelsabad. Arst soovitas anda pool mebendazole-grindeksi tabletti ja nii mulle, kui lapse isale ennetuseks 1 tablet.. Sai esmaspäeva õhtul lapsele antud. Täna kolmapäev ja ikka olid väljaheites vingerdamas mõned ussikesed. Kui kiiresti peaksid need ära kaduma? Kui kiiresti see rohi mõjuma peaks hakkama?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Üldiselt peaks naaskelsaba hukkuma 3-4 päeva jooksul. Taasnakatumise vältimiseks antakse kordusannus 14 p möödudes. Võib juhtuda, et see ravimikogus ei ole jõudnud lapse organismi. Soovitan anda korduva annuse juba nüüd ning uus annus 2 nädala pärast. Teie perearst annab üksikasjalisemat nõu.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi