Imelikud laigud jalal kas midagi väga hullu? 18.10.18 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere, olen 20aastane mees ja avastasin jalalt imelikud pruunid punnid/laigud, laigud avastasin kahe nädala eest.
Saatsin teile ka pildi, kas pean suurt muret tundma?
Imelikuks teeb asja ka, et viimasel ajal tunnen suurt väsimust ja jõuetust ja mu keel on ka muutunud laiguliseks, väga lõheliseks ja väga valulikuks.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Punnikesed jalal meenutavad karvanääpsupõletikku, juhtub, kui olla pikad päevad sünteetilistes sokkides ja kanda õhukindlaid jalatseid. Usun, et anda jalgadele õhku, pesta tavalise vee ja seebiga 3-4 x päevas ja peaks paranema. Kuid väsimus ja keelemuutused teevad mind rohkem murelikuks. Vajalik on arstikülastus, täisvereproov ja mõtlemine !
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi