Paeluss 21.09.18 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere! Mure siis järgmine. Kevadel leidsin oma väljaheitest lülilise paelussi jupi, kuskil 10+ cm pika. Kui selle leidsin, siis loomulikult uurisin ka netist ja sain oma kõigile ebamäärastele kaebustele vastuse, mida olin aja jooksul ka perearstile kurtnud. Tema nendele kaebustele tookord põhjust seletada ei osanud. Vereproov näitas siis põletikku, maksanäitajad olid kõrgemad ja ka kehvveresus oli olemas. Siis kevadel kirjutas ta mulle Mebendazole tbl. Kui neid võtma hakkasin, siis mõne päeva möödudes olin ühel hommikul kui halvatud, mu jalad ei liikunud õieti, peas oli selline tunne,et midagi pressib aju laiali ja ka silmad tardusid(pilk ei jõudnud peapööramisele järele) ja kõhus need imelikud nõrgad valutorked olid tihedamalt. Arstile seda rääkides tahtis mulle koheselt AD välja kirjutada, aga nendest ma keeldusin. Siis jõudsin söetablettideni ja neid korraga ühe lehe sisse võttes, siis mõne aja pärast hakkas kõik uuesti taastuma. Neid ma olengi nüüd praktiliselt suve läbi tarvitanud ja ka aloe mahla. Käisin nüüd uuesti vereproovi tegemas ja näitajad olid veelgi halvenenud. Perearst lasi siis kõik uuringud teha ja kuskil sees midagi korrast ära ei ole. Nüüd tegi taotluse Ravimiametile Prasikvanteeli tablettidele, aga sealt tuli negatiivne vastus. Minu küsimus ongi, et kas need on tõesti nii ohtlikud, et nendele luba ei anta, Kuidas ma siis sellest elukast lahti saaksin.

Arst vastas:

Kristi Otsmaa

dr Kristi Otsmaa

Perearst

Tere!
Paelussi ravis ei pruugi olla Mebendazol tõhus. Kindlasti ei piisa ka söetablettidest. Kuna probleem on kestnud pikalt ja esialgne ravi ebaõnnestunud, soovitan Teil arutada oma perearstiga infektsionisti ehk nakkushaiguste arsti konsultatsiooni vajadust. Infektsionistile pöördumiseks on vajalik perearsti saatekiri.
Lugupidamisega
Kristi Otsmaa
perearst