Jalgade paistetus 18.04.18 / Perearst

Külastaja küsib:

Abikaasal (mees, 71 a) oli 27.02.2018 parema puusaliigese proteesimine (tsementeerimine). Probleemiks on praegu eriti tugev jalgade paistetus, nagu fotol näha. Huvitav, et eriti paistetanud on just vasak jalg (mitte opereeritud). Täna on justnagu põletikuline - veidi punetav ja katsudes tundub soojem. Määrisin varemerohu viinalahusega ja pärast seda tundus punetus veidi vähenenud olevat.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Tänan küsimuse ja hea pildi eest. Mõned mõtted. Tuleks täpsustada vererpooviga põletikunäitajat, CRV-d ja kusihapet. Selline turse võib tekkida ka mõne ravimi kõrvaltoimest, ka Teie märgitud ravimist rohkem aga ravimist mis kuulub "kaltsiumkanali" blokaatori rühma. Ega mees ei armasta palju istuda, see võib soodustada sellist turset ? Paistab, et turse levib ka säärtele. Ehk uurida südametervist, rütm, ehhokardiograafia ? Võiks proovida kerget nahapõletikku rahustavat salvi, nt tsinksalv, Dermilon või Sudocrem.
Kahjuks ei saa ma anda täpseid ravisoovitusi, vaja on ikka uurimine, analüüsid ja arstlik mõtlemine.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi