rinnus valud 11.02.18 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere. kuskil septembri keskel tekkisid rinna keskel sellised torke valud..ei põõranud väga tähelepanu sellele ..kuskil oktoobri lõpus tõõl olles tõusin püsti ..käis selline valu rinnust läbi ..veits venitasin tegin tõõd edasi aga hakas silmade ees virvendama tuli selline nõrkus peale..läksin koju ara viskasin pikali ja ss hakkas terve vasak pool surisema jalast kuni peani..oksendasin ..tekkis kõrva tinnitus ja ka pearinglus ..olin yhe paeva kodus läksin pärast ikka emose. tehti koik südame ekg võeti verd õeldi kõik korras..kui lõpuks perearsti juurde sain lasi ta mind haiglasse panna kus tehti mrt uuring peast kuna pearingluse tottu....südame koormus test, südame ultraheliuuring. neelasin mõõka..andsin verd . pissi ja kaka proovid, tehti kopsudest rõngen ja sai ka kõrvaarsti juures käidud väike kuulmis langus oli , aga üldiselt kõik näitajad on korras.. rinnus on siiski valud ,, just vasakul pool.. korvus kumiseb ja silmade ees kergelt nagu virvendaks voi surieb ei oska seletada seda.silma arstil ka kaidud ..oskate akki soovitada kuhu poorduda voi mida teha enda perearst ei osanud midagi rohkem oelda...olen 26 aastane

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Teil on tehtud kõik tähtsad uuringud ja need ei näita orgaanilist haigust. Iga uuringu ootamine ja kordamine kurnab ennekõike Teid ja ei anna sisuliselt midagi. Olen kindel, et tegemist on funktsionaalse häirega, seotud väsimuse, ülepinge, sundasendiga, kasvõi söömataolek ja veresuhkru langus annab sarnaseid vaevuseid.
Mõõdukas töö, korralik puhkus ja toit, aktiivne liikumine värskes õhus, head suhted lähedastega, lähedussuhte kõrghetked ( otse öeldes seks) ja kõik saab korda.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi