Veri ja lima pärskust 08.02.18 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere, olen 17 aastane noormees.
Täna peale pesust käimist avastasin, et mul tuleb
Pärakust verd ja lima. Valus ei ole ega midagi. Kas vöib olla midagi ohtlilkku vms? Mul olid umbes 1kuu tagasi ussid , kas vöib olla nendest tingitud?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Soovitan pöörduda perearsti vastuvõtule- teostatakse päraku digitaalne uuring- See on võimalik eranditult kõigil perearstidel. Hinnatakse leidu, mõtleksin eeskätt ägedale päraku veenilaiendile, võimalik on ka põletikuline soolehaigus, päraku vigastus mõne välise teguriga jm. Seniks võite küsida apteegist nt.Preparation H salvi ja kõhukinnisusel tuleks seda toiduvalikuga ennetada, vajadusel lahtisti, nt Duphalac.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi