Vereproovi vastused. 13.10.17 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere,

Ma soovin teada, et mida antud vereproovi vastus näitab 62238-1 - eGFR (CKD-EPI) ja referentsusväärtus (60 ml/min/1.73m2) Minu tulemus oli 127. Kas mul on põhjust muretsemiseks?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
eGFR- tuleb ingl keelsetest sõnadest estimated glomerular filtration rate. Eesti keeles võiks seda nimetada neerude jõudluseks jääkainete eemaldamisel. Tegemist on keerukama valemi järgi arvutatud suurusega, vaja on teada uuritava vereproovis kreatiniini sisaldust, vanust, sugu, rasssi. Hea on, kui see on üle 90. Teil on see 127- see on väga hea. Põhjus rõõmustamiseks !!!
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi