väljaheites veri 12.07.17 / Perearst

Külastaja küsib:

tere,selline mure,et siin nüüd üks päev on väljaheites veri olnud,kuigi mul pole valus häda teha ja midagi ei valutada ka.. Kuigi siin hiljuti oli mul kõht kinni,ma üritasin meelde tuletada aga kindlasti 4päeva ma hädal ei käinud. Ma küll üritasin kõvasti punnitada, aga ei tulnud. Mainin veel,et väljaheite värv on normaalne midagi ebatavalist pole,väljaarvatud,et on verega koos . Aga ma saan aru,et kõige mõistlikum on pöörduda perearsti poole,aga hetkel on arst minust 200km kaugusel . Äkki oskate soovitada midagi sellist, mida saaks käsimüügist osta? Mul ei ole kunagi midagi sellist varem olnud .

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Teie vanuses on raske soolehaiguse võimalus väike, puuduvad ka teised sümptomid. Julgen seostada vaevust kõhukinnisusega kaasneva soolelimaskesta haavakesega. Ikka juhtub. Soovitan tarvitada üle päeva Duphalac lahtistit, 15-30 ml 2 x päevas u 1 nädal. Ka dieet- rohke vedelik, aedviljad, täisteratooted, salatid, pudrud, keefir, banaan. Kui verd enam ei esine, siis on kõik hästi. Kui on midagi, mis teeb muret- siis perearst.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi