valu abaluu piirkonnas 29.04.17 / Perearst

Külastaja küsib:

Tunnen teravat valu vasaku abaluu ja selgroo vahel/vasaku abaluu all. Valusale punktile vajutades kiirgab valu edasi vasakusse õlga. Kõige rohkem avaldub valu, kui lamada selili kõval pinnasel, sügavalt sisse hingates või vasakut kätt otse üles tõstes. Valu sai alguse kaelapiirkonna pingetest, mis on seotud pikkade tööpäevadega sundasendis ja on vaikselt tunda andnud juba paar aastat, aga siis käisin regulaarselt massaazis ja sain leevendust. Eelmise aasta novembrist liikus valu rohkem abaluu piirkonda ja muutus tööasendis väljakannatamatuks. Hetkel olen läbi käinud mitmeid spetsialiste ja ei ole abi saanud. Peale kõike seda on valupunkt endiselt olemas.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Julgen oletada vaevuse põhjuseks müofastsialgiat. Sage probleem, üheks ravivõimaluseks on süsteravi, olen teinud sellest õppevideo. https://www.youtube.com/watch?v=uLckg7hmpIc&t=7s. Järgnema peaks regulaarne venitusravi iga päev 1-2 tunni tagant. Protseduuri võiks teha perearst, neuroloog, ortopeed, reumatoloog, taastusravi arst jt.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi