Labori tulemuste tõlgendamine 29.03.17 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere,

Palun kommentaare lisatud analüüside tulemuste osas. Millele rõhku pöörata ja kas vajalik võtta toidulisandeid? Olen aasta aega olnud peamiselt lihavaba toituja. Viimse aasta jooksul on langenud tohutult palju juukseid välja. Kas analüüsidest on midagi näha, mis selle probleemiga võib seotud olla? Kas oleks mõistlik võtta rauatablette ning vitamiin b kompleksi? Mida tähendab kui neutrofiilide suhtarv on alla normi ning eosinofiilide suhtarv kõrgem?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tervist !
Tänan autentse laborivastuse lisamise eest. Ausalt öelda- kõik on väga head tulemused. D vitamiini tase on suurepärane, seda vist võtate juurde, kui ei tööta just rannakalurina. Need 0,1 ühikut sinna-tänna ei mängi mingit tähtsust ja seepärast ei tasu muretseda. Juustega on nii, et nii 2-3 a tsüklitena tekib osal juustes väljalangemisfaas ja see ei meeldi naiskodanikele mitte üks raas. Aga see on normaalne. Kui tundub, et asi on kahtlane, siis aitab asja selgitada perearst või nahaarst.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi