kaelal on pikergune punn 20.03.17 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!Mul on mure oma 70 aastase ema parast.Tal juba yle 2 nadala vasaku poole kurgumandel tulipunane-paistes,neelates tykki tunne,vaike k6ha,nohu ja vasak k6rv kohiseb kogu aeg,Kui ta nuuskab,siis k6rv teeb plaks-plaks.Palavik oli ka poolteist nadalat 38 juures,nyyd enam palavikku pole.Veel on tal vasaku k6rva all kaelal 1.5 cm pikkune ovaalne punn,katsudes haige ei ole,eiole pehme ega ka kivik6va.Kylma kardab,siis kergelt hakkab valutama.Kilpnaare aastaid tagasi ara l6igatud.Mida peaks tegema v6i kuhu edasi p66rduma?Hairib vaga k6rva kohisemine,millest v6ib see tingitud olla?Ja ka punn,mis see olla v6iks?Perearstil 2 korda kaidud,m6lemad korrad kirjutati antobiootikume.Veri ja verer6hk olid korras.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Võib mõtelda mitme haiguse peale. Esmalt mandlipõletik ja sellest tulenev lümfisõlme põletik. Küllap on raskem periood möödas, sest palavik on läinud normi. Paranemine võtab aega, abiks võib olla imetavad limaskesta tuimestusainet sisaldavad pastillid, nt Trachitol. 5% soolalahuga kuristamine ja kampriõli kompress lümfisõlmele, kohe mitu korda päevas. Ravida nii vähemalt 1 nädal. Kui vaevus püsib, siis peaks ikka nõu pidama perearstiga.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi