kehapooled erinevad 18.03.17 / Perearst

Külastaja küsib:

Tunnen kehapooli erinevalt ja lihasmass on samuti erinev. säärelihaste erinevus 2,5cm ümbermõõdult. Biitseps triitseps samuti väiksemad silmaga nähtavalt. Selline asi ei ole alati olnud, on tekkinud 2a tagasi ehk. Peale trenni tunnen, et ühe kehapoole lihased on trenni teinud teised poleks nagu midagi teinud, lihased ei valuta paremal pool (on veide nõrgemad, tegemist parema kehapoolega. Olen parema käeline).Alguses panin ainult jala lihaste erinevust tähele nüüdseks tervet kehapoolt.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tervist !
Inimese kehapoolte vahel võib olla mõningane erinevus. Kui see ei põhjusta vaevuseid ja häireid igapäevatöös siis võiks seda jälgida. Kui väga muretseda ja kogu aeg ennast uurida, võib see lõppeda paraja foobia ja hüpohondria kujunemisega. Et kõiges päris kindel olla, soovitan perearsti külastust, kolleeg saab kõike vahetult hinnata ja mõõta, vajadusel korraldada mõned uuringud ja konsultatsioonid.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Perearst

maitsmismeele muutus

ei tunne toidu õiget maitset,toit tundub mage ja veidi viha.

Kristi Otsmaa

Vastas dr Kristi Otsmaa

Tere!
Maitsmismeele muutust võivab põhjustada väga erinevad haigused ja seisundid. Näiteks erinevad seedetrakti haigused, neuroloogilised probleemid, diabeet, tsingi defitsiit. Ka paljud erinevad ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: