EKG 01.03.17 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere. Sooviksin teada, mida tähendab EKG-l lame t-sakk või ka negatiivne t-sakk.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
See tähendab südame selle piirkonna talitluse muutust. Arstid nimetavad seda repolarisatsioonihäireks. Siin on palju põhjuseid- alates normi variandist, EKG registreerimise veast, südamelihase vereringehäireni välja. Mida sellega peale hakata saab ütelda vaid Teid vahetult nägev ja konsulteeriv arst.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi