Helico bakter 16.02.17 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere,
Kui enne olin täiesti terve, kuigi väsimust oli päris palju ja uimasust mõtlesin et see stressist ja on normaalne ja ei ole pöördunud sellega arsti poole kõht on alati olnud korras ja toiminud ühtegi muud kaebust tervise osas ei ole olnud.
Kui kolm kuud tagasi öösel tekkis kõrvetav valu kõhtu ja ebamugavus tunne ning ajas neelatama iga minut.
esimene 3 -4 nädalat olen proovinud ise võitu saada, suht tulutult suunurgad läksid katki ning algasid ketendama
Kõhus ikka sama lugu kõrvetised ja raskus tunne
Käisin pere arsti juures ütles, et mul on põskoopa põletikust tingitud andsin verd ja tehti peast rönkenid.
Vastuseks sain et veri on korras ja kõik on korras Ütles et olen terve.
Läks taas 3nädalat mööda kui pääsesin uuest pere arstile siis katsus kõhtu ja ütles et helico bakter võib olla.
Kirjutas rohud mis vähendavad mao hapelisust ja parandavad magu.
Käisin lõpuks eraarstile juures andmas väljaheitest proovi vastusega läheb 3-4 päeva kui kindlalt saab sellega määrata helico bakterit?
Kas selline järsk tervise muutus võib olla tingitud helico bakterist?
Kui ei siis mis see võib olla?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Vaevused on omased mitmele haigusele- mao-söögitoru tagasivooluhaigus, kerge mao limaskesta põletik, võiks mõtelda haavandtõvele ja düsbakterioosile. Haavandtõbi avaldubki öise ja tühjakõhu valuna. Kui vaevused näivad püsivat, siis võiks mõtelda gastroskoopiale ehk "mõõga neelamisele".Arst saab vahetult kõike söögitorus ja maos üle vaadata ja vajaudel võtta proove. Määratud ravim leevendab ja ravib ka, ilmselt on see kas omeprazol või esomeprazol toimeainega. Kui leitakse, et seedetraktis elab Helicobacter, siis määratakse täiendav ravi 2 antibiootikumiga, seda nimetatakse kolmikraviks. Loodan, et Te ei suitseta, suitsetamine on sagedasem selliste vaevuste riskifaktor.
Ja ikka- koostöö oma arstidega.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi