Täpid nahal 11.01.17 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere,
Mida kujutavad ette väikesed nōelatorkesarnased täpid(loodan, et pilt on arusaadav). Täpid ei ole selgepiirilised ja on alla mm laiused. Enamjaolt on kätel ja mōni üksik jalgadel ja kehal. Värvilt pigem tuhm punakat-lillakat värvi. Sümptomid on olnud juba aasta. Vereproov on olnud korras va. vähene hematokriti langus(35.3), hemoglobiin on 123. Muud näitajad normis. Perearst ei näe minu sümptomites probleemi. Ravimeid ei tarvita. Olen siiski mures, et äkki on tegu siiski mōne verehaigusega. Loodan, et leiate aega vastata.

Arst vastas:

Kristi Otsmaa

dr Kristi Otsmaa

Perearst

Tere,
On väga ebatõenäoline, et antud nahalööve võiks olla mingi verehaiguse sümptom, iseäranis juhul kui vereanalüüs on korras. Kahjuks ei ole antud pildi põhjal võimalik panna kindlat diagnoosi. Soovitan Teil pöörduda nahaarstile, kes vajadusel saab vaadelda nahamuutust dermatoskoobi abil ja öelda, millega on tegu. Nahaarstile pöördumiseks pole perearsti saatekirja tarvis.

Lugupidamisega
Kristi Otsmaa
perearst