Kõhulahtisus/Kõhukinnisus 01.01.17 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere,minul selline küsimus.Algas kõik tagasi umbes nädal aega. 22.detsember ma oksendasin ja siis hakkas kõhulahtistus. Sain selle ravimitega korda aga siis hakkas peale vastupidine reaktsioon-kõhukinnisus, mis on nüüd kestnud umbes nädala. Parem jalg on paistes ja samuti kaks varvast peale suurt varvast. Wc-suuremal hädal olen käinud ainult kolm korda nädala jooksul. Kas see võib olla põhjus, miks mul jalg on paiste läinud? Kas peaksin mingeid ravimeid võtma, et see korda saaks? Raske on tööl olla. Asun välismaal, arsti juurde saaksin minna alles veebruaris.Kas võib öelda, et minu sees on nagu suur prügimägi, mis vajab kiiret sekkumist. Mida te soovitaksite minul teha? Sooviks nõuandeid.

Arst vastas:

Le Vallikivi

dr Le Vallikivi

Perearst

Tervist
Teie seisund on selline, et koduste vahenditega on siin väga keeruline midagi teha. Selleks, et täpsustada, mis Teie organismis on teoksil, oleks vaja põhjalikku läbivaatust ja tõenäoliselt ka täpsustavaid analüüse. Kuivõrd hõlmatud on vähemalt 2 organsüsteemi - seedetrakt ja liigesed, siis ei ole tegemist lihtsa ja isemööduva haigestumisega, mistap on mõistlik siiski esimesel võimalusel arsti vastuvõtule pöörduda.
Lugupidamisega
le Vallikivi