Eemaldatud kurgumandlid 08.12.16 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere.

7 aastat tagasi eemaldati kurgumandlid ja seni pole kordagi kurk enam valutanud. Paar päeva tagasi aga avastasin, et neelates on üks pool valus ja kurku vaadates oli seal enamvähem eemaldatud mandli kohapeal väike mügarik ja mädakork selle otsas ( täpselt selline, kui olid veel mandid alles) ning nüüd kui see tuli sealt välja, lõppes kohe ka kurguvalu. Küsikski, et kas see eeldab seda, et tuleb taaskord seda lõikama minna, kuna seal all on endiselt kehale võimalikud kahjulikud protsessid käimas või ei pea siiski kohe arstile ruttama?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Fakt on see, et olete elanud 7 aastat õnnelikult ilma mandliteta. Teie kirjeldus vastab lihtsale kurgupõletikule, võimalik, et ka alles jäänud väiksele mandlikoe tükikese põletikule. Seda nüüd küll ei pea opereerima, kuristamine 5% soolalahusega ( 1 tl söögisoola+1 klaasvett) ja kõik peaks saama korda.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi