Jalaluu külmetamine. 19.02.16 / Perearst

Külastaja küsib:

Mul jalaluu seest külmetab. Selles jalas oli mul tromb, mis millest sain lahti. See oli 2 kuud tagasi, aga jalg ikka veel seest külmetab, aga jalg on pealt soe. Olen oma perearsti poole pöördunud ja tema ütles, et taastumine võtab aeg ja ma ei tohi mitte mingil juhul jalga teki sisse sooja panna. Aga kui ma jalga teki sisse ei pane, siis on asi eriti hull. Kas see on trombi tüsistus või millest see nn külmetus esineb? See külmetus on väga väga häiriv.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Kui arstid on Teid uurinud ja välistanud jalas veresoonte, luu, närvi ja lihashaigused siis on tegemist subjektiivse häiriva aistinguga. Küllap ikka võib hoida jalga sooja teki all, kui see aitab. Arst võib kirjutada ravimeid minda määratakse nn fantoomvalu korral. Aga seda teeb ikka arst kes teid vahetult näeb, uurib ja ravib.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi