Jalataldade villid ja punetus, ning ebameeldiv tunne. 14.12.15 / Perearst

Külastaja küsib:

Mis arstile peaks pöörduma selliste jalgadega. See vaev on pojal juba pikemat aega.

Arst vastas:

Kristi Otsmaa

dr Kristi Otsmaa

Perearst

Tere,
Kahjuks ei ole ainult pildi alusel võimalik kindlat diagnoosi panna. Ühe võimaliku diagnoosina tuleks kõne alla düshidrootiline ekseem. See on krooniliselt kulgev nahahaigus, mille kindlat tekkepõhjust ei teata, kuid on seotud jalgade liighigistamisega, töötamisega soojas ja niiskes keskkonnas ja mõnikord ka seenhaigusega. Veel tuleks kõne alla kontaktallergia, jalgade seenhaigus jne.
Antud juhul soovitan Teil täpseks diagnostikaks ja raviks pöörduda nahaarstile. Nahaarstile pöördumiseks pole saatekirja vaja.
Lugupidamisega
Kristi Otsmaa
perearst
Confido Erameditsiini Keskus